SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Moderatoriai: SuperLapeSnape, SsniKeR

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Levas » 02 Kov 2009, 10:46

Sima rašė:O aš turiu dar vieną klausimą, galbūt ne visai į temą, bet pabandysiu pritempti :lol:
Nu tai vat, mano sąskaitos už šilumą sausio mėnesį jau sugebėjo viršyti 400 Lt (čia kartu su h2O, butas - 68 kv.m.), bet man pasirodė labai įdomus toks dalykas: pvz. šiandien iš ryto visi buto radiatoriai buvo šalti, nors termostatas atsuktas ant 2, o kažkur apie 12 val. jie pradėjo šilti. Tai vat ir likau nesusipratusi, kam iš viso tie termostatai - reguliatoriai ar kaip jie ten dar vadinasi reikalingi, jeigu vis tiek kažkas už mane radiatorius užsukinėja ir atsukinėja? Kaip pas kitus viskas vyksta?

butent tas termostatas ir reguliuoja kada sildyti, o kada ne. tikrai niekas neina ir nieko nesukineja
Vartotojo avataras
Levas
 
Pranešimai: 515
Užsiregistravo: 11 Lap 2007, 19:05
Miestas: 1N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Ricardas » 02 Kov 2009, 11:23

jis reaguoja i kambario temperatura ir kai reikia ijungia.
Vartotojo avataras
Ricardas
Bajorų forumo įkūrėjas
 
Pranešimai: 1102
Užsiregistravo: 06 Lap 2007, 16:49
Miestas: Vilnius, Lithuania

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 02 Kov 2009, 20:25

Ricardas rašė:jis reaguoja i kambario temperatura ir kai reikia ijungia.

Jo, kaip aiškino iš VE čia tipo labai gera sistema, nors man tai nelabai patinka, kad aš pvz., negaliu vėdinant kambarį visiškai atjungti radiatorių to reguliatoriaus pagalba (tarp kitko nenustebkite, kas gavote didelės sąskaitas, taip gali būti būtent dėl vėdinimo-atidarote langą, o tas termostatas, nors iš užsuktas reguliatorius, suveikia dėl kritusius kambario temperatūros ir pradeda šildyti visu pajėgumu). Kaip supratau šildymą galima užsukti tik vonioje esančio juodo reguliatoriaus pagalba.
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė klanas » 02 Kov 2009, 21:37

Tai kam tada padeti *. Visada vedindami naudojame ja ir jokiu problemu nesukelia. Sildymas tarp 100-120, kaip kazkas minejo didele dalis bendru plotu.
Vartotojo avataras
klanas
 
Pranešimai: 208
Užsiregistravo: 14 Lap 2007, 22:09
Miestas: Bajoru kelias 17-23

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 02 Kov 2009, 22:45

klanas rašė:Tai kam tada padeti *. Visada vedindami naudojame ja ir jokiu problemu nesukelia. Sildymas tarp 100-120, kaip kazkas minejo didele dalis bendru plotu.

Na o aš kelis kartus nustačius ant * ir dar palaukus kol atvės radiatorius, kai atidarydavau langą, po kelių minučių rasdavau radiatorių visiškai karštą. Visa laimė, kad neturiu mados palikinėti atvirų langų išeinant iš namų, daugiau taip nerizikuoju, o iškviestas VE darbuotojas sakė, kad kaimyniniam name moteriške palikdavo atvirą langą visai dienai, o po to skusdavosi kosminėm sąskaitom.
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Ricardas » 09 Kov 2009, 12:31

Na vasaris nebuvo toks saltas kaip sausis, ir trumpesnis gerokai, ir dar viename is 3 kambariu užsukus radiatorius laikant - suma uz sildyma nesumazejo.. Labai idomu... vel 421Lt su karstu vandeniu.. Vandens išnaudota tiek pat... kažkokia anomalija..
Vartotojo avataras
Ricardas
Bajorų forumo įkūrėjas
 
Pranešimai: 1102
Užsiregistravo: 06 Lap 2007, 16:49
Miestas: Vilnius, Lithuania

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Raymond » 09 Kov 2009, 13:13

Galima paziureti kuris davyklis daugiausiai prisuka, ir tada kontroliuoti jo darba, galima su kaimynais palyginti, identiskus butus, jeigu saskaita virs 400lt tai tikrai kazkuris davyklis gryba pjauna.
Pas mus saskaita sia ziema nevirsijo 250Lt su vandeniu, taigi man atrodo tai yra normali suma uz sildyma (72,5 kv)
Vartotojo avataras
Raymond
 
Pranešimai: 564
Užsiregistravo: 08 Sau 2008, 09:17
Miestas: 5N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Ricardas » 09 Kov 2009, 13:54

Vonioje trigubai mažesnis radiatorius nei kambariuose, prisuka dvigubai vos ne dvigubai daugiau.. o ten dar ir šildomos elektra grindys.. Tas daviklis matyt dar skaičiuoja ir nuo grindų kylančią šilumą, tad uz vonios šildymą sumoku du kartus: už elektrą RST ir VE.

Plius pas mane pirmas aukštas, langai visi iki žemės. Per kokiu 30cm nuo lango atsistojus ant grindų, jaučiasi kad gerokai šaltesnės grindys nei kitur.. jau įtariu Hanerio atsakymą - darbininkai dėdami grindis putas iš po langų iškrapštė.. taip jas apipjaustė, kaip kitaip plintusą uždėti..
Vartotojo avataras
Ricardas
Bajorų forumo įkūrėjas
 
Pranešimai: 1102
Užsiregistravo: 06 Lap 2007, 16:49
Miestas: Vilnius, Lithuania

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 09 Kov 2009, 20:54

Na pas mus tai už vasarį daugiau nei 100 Lt mažiau gavosi (kas be abejo labai džiugina). Manau 148 Lt už šildymą (čia su laiptine) 78 kv. m plotui visai nedaug, ir tikrai nešąlam apie 22-23 laipsniai būna.
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Balbalao » 09 Kov 2009, 23:28

As jau kazkur rasiau, man atrodo, kai vedinate kambarius, ta reguliatoriu apviniokite siltu saliku :mrgreen: Rimtai cia.
Vartotojo avataras
Balbalao
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 24 Gru 2007, 17:57
Miestas: 6N, B

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Ricardas » 10 Kov 2009, 11:08

Balbalao rašė:As jau kazkur rasiau, man atrodo, kai vedinate kambarius, ta reguliatoriu apviniokite siltu saliku :mrgreen: Rimtai cia.


Zinau tai.
Vartotojo avataras
Ricardas
Bajorų forumo įkūrėjas
 
Pranešimai: 1102
Užsiregistravo: 06 Lap 2007, 16:49
Miestas: Vilnius, Lithuania

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė viktorijakup » 10 Kov 2009, 23:16

Che che che...
Vel rasau is zmonos dezutes.
Visu pirma - neturite mazu vaiku - sildykites tik nakti. Mes uz siluma apie 100 LTL men.
Diena nesildome - o diena saule buta prisildo kaip pirti, nes langai i rytus-pietus.
Pas ka langai ne ten, tai ir uz sildyma mokate daugiau.
Laiptine mokame dar 44 LTL - cia tai super. Tikiu, kad nebeilgai taip bus.
Senoje statyboje kur 1 kmbario buta turejome, mokedavome po 110 LTL minimum kas menesi.
O dabar uz 69 kvadratus mokame beveik panasiai.
Svarbu, ventili/podsosa - esantis vonioje skydelyje, atsukti taip, kad eitu varza i radijatorius. Kad snypstu. Tada, diena nekaitini, nes nera reikalo, saule prisildo, akd vedinti po to reikia, o nakciai 2 kuriuos nors is 4 radijatoriu ijungi ant 3-4 rezimo ir miegi sau kaip karalaitis.
Ryte isjungi ir eini mankstintis, po to darban.
Sakau, uz siluma reikia kuo maziau stengtis moketi, kad liktu ant VSOP konjako.
Mokestis uz paslaugas - mokestis uz nieka. Siluma kaulu nelauzo, bet ju ir netvirtina. Geriau salciau, bet buti uzsigrudinusiam ir buti tvirtam ir sveikam.
Mama uz 3 kambarius senoje statyboje moka 400 LTL, draugai Fabijoniskese - nuo 400 LTL uz 3 kambarius.
Siaubas...
Vartotojo avataras
viktorijakup
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 05 Vas 2009, 20:12

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Sima » 10 Kov 2009, 23:55

Ne nu žmogeliukai, aišku, suma turi reikšmės, bet klausimo esmė dar buvo ir tame, kad nafiga reikalingi kažkokie reguliatoriai ar termostatai ant radiatorių, jeigu juos reguliuoja visi kas netingi, išskyrus buto savininkus. Aš tai neįsivaizduoju, kaip buto savininkui nejudinant radiatoriaus, jis gali pats įsijungti arba išsijungti? Aišku, kad tokia sistema VE naudinga, nes atjungus radiatorius, jie kol įšyla sunaudoja daug daugiau energijos, dėl ko ir sąskaitos yra atitinkamos. Ar aš čia jau kažką pripainiojau? :roll:
Sima
 
Pranešimai: 68
Užsiregistravo: 24 Geg 2008, 14:31

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Levas » 11 Kov 2009, 10:22

pripainiojai :)
Vartotojo avataras
Levas
 
Pranešimai: 515
Užsiregistravo: 11 Lap 2007, 19:05
Miestas: 1N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 11 Kov 2009, 14:03

Levas rašė:pripainiojai :)

Na kad ir nepripainiojo, man kažkaip keistai atrodo tokia sistema, kad norint išvedinti kambarį reikia šaliku reguliatorių apvynioti, nes kitaip užsuktas radiatorius pats pradeda šildyti.
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė belulino » 11 Kov 2009, 20:43

Sima rašė:Ne nu žmogeliukai, aišku, suma turi reikšmės, bet klausimo esmė dar buvo ir tame, kad nafiga reikalingi kažkokie reguliatoriai ar termostatai ant radiatorių, jeigu juos reguliuoja visi kas netingi, išskyrus buto savininkus. Aš tai neįsivaizduoju, kaip buto savininkui nejudinant radiatoriaus, jis gali pats įsijungti arba išsijungti? Aišku, kad tokia sistema VE naudinga, nes atjungus radiatorius, jie kol įšyla sunaudoja daug daugiau energijos, dėl ko ir sąskaitos yra atitinkamos. Ar aš čia jau kažką pripainiojau? :roll:


Tai zinoma, kad naudinga VE. Musu radiatoriai, kaip as suprantu, veikia "ligintuvo" principu. Radiatorius uzstatytas ant 1 sila iki 14 laipsniu, ant 2 - iki 20 ir t.t. Ir jei daviklis pagauna, kad temperatura nukryto, radiatorius pradeda silt, kol pasieks nustatyta temperatura. Jei pas jus nakti kambari buvo silta, tai ir radiatorius atsijunge ir buvo saltas, o diena, jus atitrauket uzuolaidas ir nuo langu pradejo eit saltis, tai radiatoriu isylo. O kiekvienas isilimas radiatoriaus, mums prisuka pinigeliu...
Nuo musu reguliacija priklauso tiek, kad reikia uzstatyti radiatorius kiek imanoma mazesniam laipsniui. Jei pakanka silumos ant 1, tai ir laikikyt ant vieno. Jei mazai - atsukyt iki 2.
O uzsukinejimas radiatoriu dienai, ir atsukinejimas nakciai, nezinau... As bandziau taip daryti, bet saskaitos tai nepamazino, atvirsciai... Dabar laikau pastoviai ant 1 ir 1,5.
O kas liecia ustatymo ant * vedinant. Tai as sugalvojau daryti taip: uzdarius langa, kol radiatorius saltas, as ji atsuku iki 0,5, o tik po kurio laiko, kai kambarys isyla, atsuku iki 1. Nors pas mane nera labai jau silta ir ipatingai vedintis poreikio neturiu. Man uztenka atidarinejimu lango isleidziant kate, kuri, man bunant namie, smirineja pirmin - atgal :wink: .
Vartotojo avataras
belulino
 
Pranešimai: 299
Užsiregistravo: 12 Lap 2007, 18:10
Miestas: 4 namas A1-3, 10-1

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Gytis&Vilma » 12 Kov 2009, 09:39

Is tikro, radiatoriu uzsukinejimas turi logika. Tokiu principu yra pagristas "Protingo namo" sildymo veikimas. Radiatoriai veikia kai tik to reikalauja sistema. O kitu atveju buna pastoviai uzsukti. Ir galiu uztikrintai pasakyti, kad su ja sutaupoma apie 30-40 proc silumos, lyginant su kaimynais, o tai aisku susiveda i pinigelius. Niekad daugiau kaip 55 litu nemokejom uz buto sildymo, nors temp. buna apie 20.5 bunant namuose.
Gytis&Vilma
 
Pranešimai: 81
Užsiregistravo: 08 Sau 2008, 16:32
Miestas: 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė 2sapnai » 12 Kov 2009, 12:26

Mes namuose (67 kv.m.) laikome 19 laipsniu, vaiku neturime ir siaip megstame abu kai vesiau.. uz Vasari buto sildymas buvo 7 lt, o laiptines 40 lt..
greiciausiai reikes i laiptine kraustytis, kad bent kazkokia nauda gautume uz ta 40 lt...
Vartotojo avataras
2sapnai
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 19 Bir 2008, 07:50
Miestas: 7N, C

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Raymond » 12 Kov 2009, 12:43

galima uzsukti pagrindini kraniuka (kuris yra vonioje) ir sildymas is vis nieko nekainuos :)
Vartotojo avataras
Raymond
 
Pranešimai: 564
Užsiregistravo: 08 Sau 2008, 09:17
Miestas: 5N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 12 Kov 2009, 20:50

2sapnai rašė:Mes namuose (67 kv.m.) laikome 19 laipsniu, vaiku neturime ir siaip megstame abu kai vesiau.. uz Vasari buto sildymas buvo 7 lt, o laiptines 40 lt..
greiciausiai reikes i laiptine kraustytis, kad bent kazkokia nauda gautume uz ta 40 lt...

Na su 7 Lt tai pavarot :shock: , jaučiu nuo kaimynų šildotes per sienas :)
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė klanas » 13 Kov 2009, 01:49

Jus nepagalvojat kad usukdami sildyma ir reklamuodamiesi susilauksite kaimynu nelones, kurie jus sildo per sienas :)
Vartotojo avataras
klanas
 
Pranešimai: 208
Užsiregistravo: 14 Lap 2007, 22:09
Miestas: Bajoru kelias 17-23

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė 2sapnai » 13 Kov 2009, 14:17

Mes neesame uzsuke sildymo.. jei vediname - radiatorius pats isijungia.. ir 19 laipsniu yra mazai??? kai gyvenau name ziema budavo 16 :D
Vartotojo avataras
2sapnai
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 19 Bir 2008, 07:50
Miestas: 7N, C

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė Lidija » 20 Kov 2009, 23:24

Sveiki,
turbūt kartojuosi, bet noriu paklaust ar dar kas teiravosi dėl šios mokesčių eilutės City Service pateikiamose sąskaitose nuo 2008 m. birželio mėn.

Birželio mėn tai buvo pavadinta "El. enegija vandentiekio" , o jau visuose kituose "El. en. vandens pakėlimo stotis"
Šis mokestis apskaičiuojamas pagal buto plotą.
Mūsų sąskaitos:
MĖNUO MOKESTIS
06 10.21
07 2.01
08 1.51
09 2.77
10 3.01
11 2.11
12 1.93
01 3.25

Iš mūsų buto sumokėta 26.80 Nėra daug, bet jeigu iš visų butų ima panašiai, tai suma nebloga išeina. Vien mūsų name (3 namas) yra 79 butai ar daugiau. Dar įdomu, ar visi namai šį mokestį moka? Sutartyje neradau parašyta, kad mes privalom mokėti ne tik už vandenį, bet dar ir už tai, kad Bajorų kalvos nesugeba priduot vandens pakėlimo stoties. Mano prašymu J.Paulauskas nuo birželio mėn. išsiuntinėjo raštus Vilniaus vandenims ir Bajorų kalvoms. Atsakymus jis gavo po mėnesio ar dviejų, ne viena pusė nieko nežino. Klausimas neišspręstas iki šiol, Vilniaus vandenys verčia viską Bajorų kalvoms (šiandien kalbėjau). Neapsikentus paskambinau šiandien į Hanner, Gintarė Avulytė man sakė, kad niekas šiuo klausimu nesiteiravo, bet pažadėjo kitos savaitės vidury "ką nors žinot". Paulauskas tvirtina, kad artimiausiu mėnesiu Vilniaus vandenys pasirašys sutartis su gyventojais, bet kas gali garantuot, kad mums jau nebereiks mokėti už vandens pristatymą iki buto kaip iki šiol.

Daug prirašiau, bet klausimas tik vienas. Ar domėjosi kas nors šia problema, jei taip, tai kokį atsakymą gavo?
Lidija
 
Pranešimai: 73
Užsiregistravo: 15 Lap 2007, 00:05
Miestas: Bajoru kalvos - 3 A

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė dasa » 21 Kov 2009, 10:52

[quote="Lidija"]
Mes (7 namas ) tokios eilutės sąskaitose neturime.
Vartotojo avataras
dasa
 
Pranešimai: 253
Užsiregistravo: 16 Lap 2007, 18:22
Miestas: BK 7N

Re: SASKAITOS UZ KOMUNALINES PASLAUGAS

Standartinė belulino » 21 Kov 2009, 13:02

Pas mane irgi tokios eilutes nebuna. 4 namas.
Vartotojo avataras
belulino
 
Pranešimai: 299
Užsiregistravo: 12 Lap 2007, 18:10
Miestas: 4 namas A1-3, 10-1

AnkstesnisKitas

Grįžti į I-as etapas (Bajoru kelio 15, 17, 19)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių

cron