Mokesčiai

Mokesčiai

Standartinė InMa » 20 Bal 2010, 10:12

Sveiki,

ar man čia paranoja, ar mums tiesiog kaip ant mielių auga elektros bendram naudojimui kaina ?

Palyginimui:
sausio mėn. "vieneto kaina" be PVM 0,2473 Lt;
vasario mėn. "vieneto kaina" be PVM 0,3202 Lt;
o kovo mėn. "vieneto kaina" be PVM jau net 0,4130 Lt !
InMa
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Rgp 2009, 12:18

Re: Mokesčiai

Standartinė Andre » 20 Bal 2010, 11:37

Pas mane panasiai, ir nesuprantu kame kampas :?
Vartotojo avataras
Andre
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 19 Sau 2010, 13:34

Re: Mokesčiai

Standartinė MZR » 20 Bal 2010, 17:44

Galimos priezastys:

1. Vis daugiau naujai besikurianciu (siuo metu atleikanciu remontus) gyventoju neturedami pasirase sutarties su RST, remonto darbams naudoja BENDRA ELEKTRA uz kuria moka visi.
2. Cia mazai tiketinas variantas, bet taip naudojant bendra elektra galima laida atsivesti sau i buta ir is jo sekmingai gyventi, kaip uz elektra mokes visas namas tolimesni laika.

Anyway yra sunaudota suma X, kuria City servisas paskirsto butams, o kaip jie ten skaiciuoja ikainius niekas nezino.

PVZ, mes uz elektra bendram naudojimui uz kova mokesim uz ikaini 0,0499 Lt, viso 3,03 Lt.
Vartotojo avataras
MZR
 
Pranešimai: 338
Užsiregistravo: 11 Lap 2007, 20:44
Miestas: 5N

Re: Mokesčiai

Standartinė eduliuke » 20 Bal 2010, 19:47

Vat ir as nesupratau siandien pamacius atsiusta saskaita. Bendro naudojimo elektra si menesi soktelejo dvigubai. Iki siol mokejom po 12 lt dabar atejo 24 lt. Nelabai suprantu kodel. Parkingo ir laiptiniu aspvietimui elektros gi daugiau nesunaudojam, kaip sviete lempos taip sviecia, o elektra brango ne nuo kovo.
Manau cia Hanerio ir nepriduoto namo navarotai. :roll:
O gal visgi yra kokia nors logiska priezastis? Gal kas buvot pas Justa uzklausti?
eduliuke
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 14 Vas 2010, 00:10

Re: Mokesčiai

Standartinė InMa » 20 Bal 2010, 21:19

Aš visą dieną bandau surast "pateisinamų priežasčių" dėl didelių elektros bendram naudojimui sąnaudų.
Tačiau taip ir nepavyko... :(
Butai buvo įrenginėjami ir žiemą, tačiau tokių sąskaitų už bendro naudojimo elektrą matyti dar neteko.
Gerokai anksčiau buvo organizuotas susirinkimas, po kurio buvo sumažintas parkingo apšvietimas (buvo atjungti jutikliai ir paliko šviesti tik avarinį apšvietimą), pailgėjus dienai einant laiptine užsidega tik apatiniuose aukštuose esantys jutikliai, name nėra lifto, o Hanner'is nuolat pabrėžia, jog suma už elektros sąnaudas padalijama proporcingai pagal buto plotą kiekvienam namo butui (be išlygų - tiek nupirktiems, tiek ir nenupirktiems) - nors užmuškit, bet tuo netikiu. Tad kur ir kas sunaudoja TIEK elektros ?
Ir dar tikrai keista, kad elektros kaina taip sistemingai po 10 cnt kiekvieną mėnesį kyla. Brūkštelėjau šiandien Justui e-meilą, bet iš jo pusės tyla, tad reikės rytoj paskambinti ir pabandyt paklaust, kodėl taip vyksta. Juk naujos statybos namas, kas kad dar ne visi butai įsirengę, vis tiek tokių kainų būti neturėtų. Pvz., pažįstami Santariškėse už panašios kvadratūros butuką moka ~50 Lt/mėn, o mums sąstaitos kas mėnesį po 86-96 Lt :(
Baisu darosi, kad daugėja įrengtų būtų, bet kartu didėja ir sąskaitos. Kas bus, kai įsirengs visi ? Gal tada sąskaita už bendro naudojimo elektrą bus tokia pati, kaip ir už namuose suvartotą elektros energiją, kurią naudojam e-virduliams, e-viryklėms, skalbimo mašinoms ir apskritai visiems buitiniams prietaisams ? (čia retorinis klausimas)

Gal vėl reikėtų pagalvoti apie susirinkimą ?

P.S. Mus administruoja ne CityService, o Bajorų kalvos, nes namas dar nepriduotas.
InMa
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Rgp 2009, 12:18

Re: Mokesčiai

Standartinė Albis » 20 Bal 2010, 21:48

Sveiki,

Na mokesčiai ir mus neramina. Būtų gerai susirinkimą susiorganizuoti, nes klausimų iškyla visiems. Dar tik kelias sąskaitas gavau, bet taipogi už elektrą bendrom patalpom priskaičiuota apie 35 lt (3 kambarių butas).
Be to už valymą teritorijos mokame, o į tą teritoriją manau turėtų požeminis garažas įeiti, nes po žiemos niekas nei karto nevalė, smėlio kalnai.
Jeigu kažką iš Justo sužinosit, rašykit.
Vartotojo avataras
Albis
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 19 Gru 2009, 22:13
Miestas: Vilnius BK-5-29, 9.1-B2-1

Re: Mokesčiai

Standartinė Zilvinas » 21 Bal 2010, 23:00

mokesciai yra absurdas.
Cia mus mulkina. kaip galima uz bendrasias paslaugas moketi 100lt?
Reikia kelti triuksma, nes hanneris is musu tyciojasi.

as logiskai nesuprantu TOKIU KAINU.
50LT butu kazkas logiska, bet ne 100
Zilvinas
 
Pranešimai: 27
Užsiregistravo: 25 Sau 2010, 09:44

Re: Mokesčiai

Standartinė Ricardas » 22 Bal 2010, 10:48

as jau ipratau po koki 100Lt per men uz bendras paslaugas moketi uz 80kv.m. buta... Pas mus City Service. nors truputi siais metais susimazinome kaias, bet vis tik sukasi apie 80-110Lt
Vartotojo avataras
Ricardas
Bajorų forumo įkūrėjas
 
Pranešimai: 1102
Užsiregistravo: 06 Lap 2007, 16:49
Miestas: Vilnius, Lithuania

Re: Mokesčiai

Standartinė InMa » 22 Bal 2010, 12:00

Ričardai,
mums už 46,54 kv.m butuką už kitas paslaugas atėjo 96,93 Lt sąskaita.
Švelniai tariant abstulbau.
InMa
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Rgp 2009, 12:18

Re: Mokesčiai

Standartinė InMa » 22 Bal 2010, 16:57

Iš Justo gavau tokį atsakymą: "parkingo Elektros suvartojimo mes neprisiemem, t.y.suma isstatem gyventojam, nes UAB ”Bajoru kalvos” nesinaudoja parkingu, vartais ir pan. Galiu pasakyti – kita savaite planuojam elektros perziura ir kai kuriose vietose mazinsime apsvietima, isuksim silnesnes lemputes, galbut paciu lempuciu kieki sumazinsime. Visa tai tam, kad kazkiek sumazinti islaidas. Dar viena padidejusios elektros suvartojimo priezastis – kai kuriu gyventoju elegesys – uzsivedus automobili stoveti parkinge ir uzsirukyti, tuomet iskart isijungia CO sistemos, jos ima taip pat nemazai elektros".
InMa
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Rgp 2009, 12:18

Re: Mokesčiai

Standartinė Mantas » 22 Bal 2010, 22:06

vakar su bendrijos pirmininke teko šnekėti (kito rajono) pas juos per porą mėnesių padidėjo elektros energijos suvartojimas už bendrąsias namo patalpas.. ilgai netrūko išsiaiškinti, kad žmogelis nelegaliai pasijungė požeminiame garaže elektrą nuo bendros apskaitos ir šildo savo mylimą mašinioką, pasistatęs porą šildytuvų...
Mantas
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 21 Vas 2010, 00:53

Re: Mokesčiai

Standartinė LR&C » 25 Bal 2010, 21:23

iskilo ir man toks klausimas del bendro naudojimo elektros...
kodel skaiciuojam pagal skirtingus tarifus? vieniem 0,43, kitiems 0,049, mums pvz 0,15lt? suprantu, kad jau kiek sunaudojam turim susimoket, bet skirtingi tarifai uz ta pati menesi kiek akivaizdziai nelogiskai atrodo!
einu aiskintis pas Justa
LR&C
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 02 Lie 2009, 19:04

Re: Mokesčiai

Standartinė Andre » 26 Bal 2010, 09:55

Ta Justa ne tik del elektros mokesciu padidejimo reik paspaust bet ir apskritai, nes kiek man tenka su juo bendraut tai pastoviai issisukineja, ignoruoja ir siaip sh sumala :(
Vartotojo avataras
Andre
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 19 Sau 2010, 13:34

Re: Mokesčiai

Standartinė eglele » 04 Geg 2010, 13:03

Mums taip pat uz kovo men. atejo saskaita 115Lt (2k. butas). Visa praeita savaite ir sia jau 3 namo 2 laiptinej 1 aukstas irgi pasijunges is bendros elektros, idomu, kaip jie skaiciuoja. Reiketu Justo paprasyti, kad kiekviena menesi iskabintu visose laiptinese gautas bendras saskaitas uz suvartota el. energija, nes jau darosi pikta. Atrodo vasara is vis el daugiausia prisuki vakare nes temsta juk apie 21val!!!!gal is tikruju reikia susirinkima daryt? :evil:
eglele
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: 20 Spa 2009, 16:03

Re: Mokesčiai

Standartinė LR&C » 04 Geg 2010, 17:53

As skambinau Justui, sake atsiuskit saskaita paziuresiu. Mums kaip nuo vidurio men pradejusiems gyvent tai net nepriklauso uz visa menesi moket. Taigi, atsakymo jokio. Nusiunciau paklausima Grazinai, is kurios saskaita ir gavau, atsakymo - jokio. Visiems bendrai kazak tikrai reiktu daryti, nes gyventoju jau tikrai daug ir visokiu neaiskumu tik daugeja su Bajoru kalvom.
LR&C
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 02 Lie 2009, 19:04

Re: Mokesčiai

Standartinė Siguliukasss » 26 Geg 2010, 11:54

Sveiki kaimynai :)
kadangi mes dar tik issikurinejam ir saskaita gavom tik antra karta, tai turiu nemazai klausimu... Pamaniau, kad pries "laimes" ieskojima pas Justa pasiklausinesiu siek tiek cia, gal "apsvies" kas nors mane :)
Reikalas tame, kad pora eiluciu man kelia nuostaba, pvz.:
- "Eksploat. paslaugu pajamos" - 10,68 Lt , arba keistai ivardinta arba kazkas cia idomaus, nes nesuprantu uz ka cia pinigeliai... :)
- "sildymas pagal skaitiklio rodmenis" - 11 Lt (uz 50 kv.m. buta!!!), kas cia per daiktas??? Cia uz laiptines sildyma balandzio menesi??? O balandi dar silde? Jei taip, tai matyt kokiu pora dienu... Tokiu atveju kokios sumos uz laiptiniu sildyma buvo tada sausi vasari gal kas pasakys...
- "vanduo (pagal skaitiklio rodmenis) 0-1" - 4,22 Lt, o kas cia tokio??? Laiptineje kaip suprantu nera bendro naudojimo vandens, ar as kazko nezinau... :/

Va tiek man klaustuku is vienos saskaitos... Busiu labai dekinga, jei kas nors paaiskins kas cia ir prie ko :)
Siguliukasss
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 15 Kov 2010, 11:12

Re: Mokesčiai

Standartinė Vejune » 26 Geg 2010, 14:43

Sveiki,
man taip pat labai keista, kodel as uz balandzio men. turiu moketi 11lt. uz laiptines sildyma. Gal buhaltere ''pamirso'' panaikinti sia eilute ? :shock:
Juk balandi tik keleta dienu besilde, o mokesti, kiek suprantu, visi moka vienoda, neziurint buto ploto.
Vejune
 
Pranešimai: 5
Užsiregistravo: 26 Geg 2010, 14:37

Re: Mokesčiai

Standartinė LR&C » 26 Geg 2010, 18:05

Siguliukasss, as irgi suglumusi uz ka, kiek ir svarbiausia ar teisingai mes mokam. Mes saskaita taip pat gavom tik antra karta. Pirmojoje buvo eilute pagal skaitiklio duomenis, tai uzklausiau Justo uz ka cia, nors atsakymo ir negavau, taciau si menesi sios eilutes pas mane nebera!
Butu labai idomu jeigu parasytum savo saskaitos ikainius. Jis man sake, kad ikainiai jau kuri laika nesikeicia, bet kazkaip nujauciu, kad kur reikia, ten buna keiciami :)
Bendro naudojimo elektra si menesi 32lt! man daug! Idomu kaip kitiem?
LR&C
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 02 Lie 2009, 19:04

Re: Mokesčiai

Standartinė Albis » 26 Geg 2010, 19:02

Siguliukasss rašė:Sveiki kaimynai :)
kadangi mes dar tik issikurinejam ir saskaita gavom tik antra karta, tai turiu nemazai klausimu... Pamaniau, kad pries "laimes" ieskojima pas Justa pasiklausinesiu siek tiek cia, gal "apsvies" kas nors mane :)
Reikalas tame, kad pora eiluciu man kelia nuostaba, pvz.:
- "Eksploat. paslaugu pajamos" - 10,68 Lt , arba keistai ivardinta arba kazkas cia idomaus, nes nesuprantu uz ka cia pinigeliai... :)
- "sildymas pagal skaitiklio rodmenis" - 11 Lt (uz 50 kv.m. buta!!!), kas cia per daiktas??? Cia uz laiptines sildyma balandzio menesi??? O balandi dar silde? Jei taip, tai matyt kokiu pora dienu... Tokiu atveju kokios sumos uz laiptiniu sildyma buvo tada sausi vasari gal kas pasakys...
- "vanduo (pagal skaitiklio rodmenis) 0-1" - 4,22 Lt, o kas cia tokio??? Laiptineje kaip suprantu nera bendro naudojimo vandens, ar as kazko nezinau... :/

Va tiek man klaustuku is vienos saskaitos... Busiu labai dekinga, jei kas nors paaiskins kas cia ir prie ko :)


Na pirmiausiai, tai galiu paaiškinti dėl vandens, nes pats pagal seną paprotį sumokėjau už pirmą pragyventą mėnesį ir sunaudotą vandenį pagal atsiskaitymo knygutėje esančia eilutę "vanduo". Gavau sekantį mėnesį sąskaitą iš Bajorų kalvų su eilute vanduo ir piktas ėjau pas Justą. Jis mane išdurnino, kad aš jokios sutarties su Vilniaus vandenimis nepasirašiau, o turiu mokėti Bajorų kalvom, o jie tada atsiskaito. Na gal čia ir mano klaida, bet nors galėjo įspėti, dabar žinau, bet matau, kad kitiems irgi kyla klausimų ;)
Dėl tų "šildymas ir šildymo sistemų priežiūra" tai man klaustukas irgi: vasaris - 9,09Lt, kovas,balandis - 11Lt...
Na manau, kad susirinkimas būtų naudingas, bet prieš tai turbūt reiktų klausimus pateikti, kad atsakymus paruoštų.
Vartotojo avataras
Albis
 
Pranešimai: 18
Užsiregistravo: 19 Gru 2009, 22:13
Miestas: Vilnius BK-5-29, 9.1-B2-1

Re: Mokesčiai

Standartinė eduliuke » 26 Geg 2010, 21:26

Visiska nesamone su musu mokesciais.... bendro naudojimo elektra kaip zadejo uz kovo menesi siektiek kompensavo, bet balandzio menesi vel 24 litai.
Bendru patalpu sildymas irgi nesmaone. Salciausia menesi buvo 9 lt, dabar 11.
Demesio 3 namo gyventojai, ar matete naudojama elektra, pajungta nuo justo buveines iki buto pirmame aukste. Kaip manote ar tik haneris neskaiciuoja sunaudotos elektros mums visiems. Netikiu kad haneris moka uz tame bute daromo remonto sunaudota elektra.
eduliuke
 
Pranešimai: 17
Užsiregistravo: 14 Vas 2010, 00:10

Re: Mokesčiai

Standartinė InMa » 26 Geg 2010, 22:08

Sveiki :)
Kiekvieną mėnesį mes, gavę sąskaitą iš "Bajorų kalvų", išsidėliojam visas prieš tai buvusias ir užsiimam įdėmia analize :)
Nei verkt, nei juoktis, nei ką nors primušt iš nevilties. Tas kompensavimas už bendro naudojimo elektrą - kažkoks absurdas, nors ir kompensavo mums tuos 5,81 Lt su pė-vė-em, bet sąskaita, lyginant su praėjusiu mėnesiu, už bendro naudojimo elektrą gavom ne ką mažesnę (už kovą 23,26 Lt, už balandį - 22,10 Lt, t.y. NET 1,16 Lt mažiau...).
Mistinis klausimas - KAS SUNAUDOJA TIEK ELEKTROS ? Gal čia už liftą ir jo priežiūrą padalijama proporcingai visiems trims namams, nors liftas yra tik šešiaauškščiame? Ir rimtai, kodėl mes vis dar sulaukiam 11,00 Lt už bendrų patalpų šildymą ? Paklausus už ką tie 11,00 Lt, beveik esu tikra, jog atsakymas būtų, jog tai susiję su šiluminės trasos priežiūra.


P.S. Tas 11,00 Lt dydžio mokestis už bendrų patalpų šildymą nekinta nuo 2010 m. (tie, kas rašėt, jog ankstesniais mėnesiais buvo 9,09 Lt, atkreipkit dėmesį, jog ten nurodyta suma be PVM).
InMa
 
Pranešimai: 9
Užsiregistravo: 24 Rgp 2009, 12:18

Re: Mokesčiai

Standartinė Siguliukasss » 27 Geg 2010, 08:58

Na va, nors del vandens sis tas paaiskejo :) Siaip tai tikrai galejo perspeti, kad uz vandeni turesim atsiskaityti Bajoru kalvom, nes ir as uz pirma menesi sumokejau pagal knygutes eilute "vanduo"...

O del tarifu, tai jie tokie(vnt. kaina be PVM):
laiptiniu valymo paslauga - 0,1860
eksploat. paslaugu pajamos - 0,1756
administravimo paslaugos - 0,1354
elektra bendro naudojimo - 0,3924
teritorijos prieziura, valymas - 0,1653
siuksliu isvezimo paslauga - 0,1342
sildymas pagal skaitiklio rodmenis - 9,0900
Beje gyvenam 4 aukstu name... Idomu ar ir pas kitus tokie pat tarifai? :)
Siguliukasss
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 15 Kov 2010, 11:12

Re: Mokesčiai

Standartinė LR&C » 27 Geg 2010, 10:57

Mes irgi keturauksti. Ikainiai tokie patys. Bet mum bendra suma gaunasi 100lt uz menesi. Ir taip manau nusimato i prieki :o
Gretimo namo gyventojas uz toki pat plota city service'ui moka 60lt.
LR&C
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 02 Lie 2009, 19:04

Re: Mokesčiai

Standartinė Siguliukasss » 27 Geg 2010, 11:29

Na jo... o kazkodel vyrauja nuomene, kad City service'sas yra "brangininkas"...
Siguliukasss
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 15 Kov 2010, 11:12

Re: Mokesčiai

Standartinė Andre » 27 Geg 2010, 13:07

Cia su sitais mokesciais jau nuo pat pradziu vis su nauja saskaita kildavo begale klausimu. Vien zo reiktu kazkaip daryt susirinkima ir kaip gerai cia kazkas sake paruost sarasiuka esminiu klausimu ponui Justui ar dar kam auksciau, nes ziuriu kad sitoj vietoj mus "mausto" :(
Vartotojo avataras
Andre
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 19 Sau 2010, 13:34

Kitas

Grįžti į III-as etapas (Bajoru kelio 1, 3, 5)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron